8. prosince 2018, rozsvícení vánočního stromu v obci Dolany

Leros jsme se s Ládíkem zúčastnili rozsvícení vánočního stromu v obci Dolany u Kladna. Nejprve paní Iveta Aman zazpívala několik vánočních písní, a pak už bavila přítomné přednesem básniček a písniček dolanská mrňata. Šlo jim to dobře, však si také všechny děti odnesly odměnu - tašku se sladkostmi. A odměnu dostal i Ládík, i když se z něj žádný příspěvek k vánoční atmosféře vypáčit nepodařilo. Místo toho jsme přispěli třemi obrázky do sbírky pro děti z dětského domova v Ivančicích, pořádané dolanskými.

 

 

24. listopadu 2018, Vánoční tvoření v obci Dolany 

 

 

27. říjen 2018, Dýňové tvoření v obci Dolany

Poděkování za finanční dar na Ládíkovu léčbu a rehabilitaci

V sobotu jsme se zúčastnili dýňového tvoření v Dolanech u Kladna. Mohli jsme se zapojit do programu, který pro děti připravili nápadití a obětaví občané obce. Po setmění se uskutečnil lampionový průvod. To byl pro Ládíka nový zážitek, tím spíš, když kousek za obcí průvodu zastoupila cestu strašidla...

Během akce jsme od pana starosty převzali finanční dar, který opravdu významným způsobem přispěje k úhradě nákladů Ládíkova lednového léčebně rehabilitačního pobytu v Sanatoriích Klimkovice.

Děkujeme všem, kdo při příležitosti Dne obce Dolany svým příspěvkem pomohli dát Ládíkovi šanci udělat v Klimkovicích zas další malý krůček mezi zdravé kamarády.  

Dolanští jsou velmi agilní, a tak se těšíme, že se budeme moci zúčastnit i dalších akcí, kterých do konce roku bude v obci ještě několik... www stránky obce


Ládík také dostal již hotovou dýni.

 

Druhou dostal od Aničky.

 

A třetí od Barči...

 

Do zdobení dýní se zapojil také pan starosta se svojí paní.

 

Lampionovému průvodu zastoupila cestu hrozná strašidla...

 

 

 

 

29. červen 2018, Ládík obdržel svoje první školní vysvědčení

Připojené obrázky jsme pořídili při předávání vysvědčení žákům prvního ročníku Speciální školy Korálek v Kladně. Žáčci se současně loučili i se svojí oblíbenou třídní učitelkou, slečnou Končiakovou, která odchází ze školy, aby sbírala zkušenosti v zahraničí.

 

 

 

Květen 2018, sanatoria Klimkovice

V Klimkovicích jsme již jako doma. Především pracovníkům tamních sanatorií vděčíme za ty drobné krůčky, kterými se snažíme dohnat Ládíkovi zdravé vrstevníky. Jde to ztuha, ale pokroky v oblasti psychomotomotoriky jsou neoddiskutovatelné. Škoda, že léčebně-rehabilitační pobyty v Klimkovicích nehradí zdravotní pojištovny. Ládíkovi rodiče, stejně jako stovky ostatních rodičů postižených dětí,  jsou tak nuceni ztrácet čas, který by raději věnovali tréningu se svým synem, na shánění peněz na úhradu nákladů lázeňských pobytů v Klimkovicích. 

 

 

Ve skanzenu Dolní Vítkovice

 

 

 

Březen 2018, Arpida, České Budějovice

ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú., tak se správně toto zařízení nazývá. Jezdíme sem na 14 dní jednou za dva roky. Letos již počtvrté. Dva týdny nabité cvičením, muzikoterapie, ergoterapie, perličkové koupele, motomed, magnetoterapie atd. S většinou z terapeutů se již známe, a moc nás mrzí, že do Budějovic nemůžeme jezdit častěji, ale zájem o pobyty v Arpidě je veliký... tak děkujeme a zas až v roce 2020...

Jako poděkování Budějovickým za skvělou péči a přátelský přístup jsme jim s Ládíkem namalovali obrázek s labutěmi a rybníkem, protože rybníků s labutěmi je v okolí Arpidy skutečně hodně.

 

 

 

28. června 2017, Zoopark Zájezd

Návštěvit zoopark v Zájezdě u Buštěhradu určitě stojí za to. Ládíkovi se tam moc líbilo a pořídili jsme tam také pár obrázků.

 

15. června 2017, Odpoledne pro Ládíka, ZŠ Kamenné Žehrovice

15. června jsme s Ládíkem, s dětmi ze Základní školy Kamené Žehrovice a s jejich rodiči a pedagogy prožili pěkné odpoledne. Žáci školy ukázali něco z toho, co dovedou a dokázali také, že jim není cizí snaha pomoci svému vrstevníkovi, těžce zdravotně postiženému DMO. Snaha pomoci Ládíkovi došla naplnění tím, že žáci školy, spolu s pedagogy, rodiči a Spolkem rodičů a přátel při ZŠ Kamenné Žehrovice věnovali Ládíkovi částku 8 600,- Kč. Tuto významnou sumu se jim podařilo získat sběrem papíru a hliníku a z výtěžku akce Odpoledne pro Ládíka. Rodiče  Ládíka Jermana si uvědomují, jak veliké úsilí museli všichni zúčastnění při tom vynaložit a za jejich dar jim upřímně  děkují. Darované prostředky budou využity na Ladislavovu rehabilitaci a my spolu s žáky školy a všemi, kdo se zúčastnili této akce, nebo jinak přispěli k úžasnému výsledku sbírky pro Ládíka,  doufáme, že pomohou zlepšit Ládíkův zdravotní stav natolik, aby mu v budoucnu umožnil co nejširší zapojení do života, jak ho žijeme my, "zdraví".

Ještě jednou všem moc děkujeme.

Grafický vzkaz dětí Ládíkovi

 

Vystoupení  žáků s paní učitelkou Mgr. Lenkou Skrovnou. Část vystoupení je na videu zde

 

 

Zástupkyně ředitelky, paní Ing. Šárka Mikovcová, jedné z žákyň předává ocenění

 

 

My jsme dětem pomáhali zvládnout vytvoření obrázku s papírovou lodičkou

 

Svoji lodičku si udělal i Jirka, v popředí pomáhá tatínek jedné z malých výtvarnic

 

Ládík si s pomocí maminky také hodil na plechovky

 

Od paní Renaty Dudové Ládík na závěr akce dostal helmu na tříkolku, na které snad i díky daru školy bude již brzy jezdit. Paní Dudové děkujeme také za to, že je iniciátorkou "patronátu" školy nad Ládíkem.

 

Darovací list pro Ládíka. Ještě jednou všem děkujeme!

 

 

10. června 2017, Dětský den s myslivostí

Okresní myslivecký spolek Kladno a Naučné středisko ekologické výchovy Kladno - Čabárna uspořádaly v sobotu 10.6. Dětský den s myslivostí. Členové mysliveckého spolku dokázali pro množství dětí i rodičů připravit zajímavý program, sestávající především z ukázek jejich činnosti. Děti zaujala soutěž ze znalostí přírody a myslivosti. Také dospělí se dozvěděli mnoho zajímavého především o práci s loveckými psy i ptáky - dravci. 

Ládíkovi se mezi myslivci moc líbilo. Vžyť taky - kdy se mu podaří pohladit živého výra nebo vidět  výcvik loveckého pejska.

 

 

2. - 4. června  2017, Ládík vystavoval na 35. Kladenských dvorcích

O  prvním červnovém víkendu jsme vystavovali obrázky na Kladenských dvorcích. Několik z nich, převážně molitanovým štětcem a prsty, namaloval Ládík sám, ale většinu z nich vytvořil v součinnosti s tatínkem. Bylo nám trochu úzko, když jsme se octli v sousedství ostřílených bojovníků na poli všech možných druhů umění, ale  tréma nás brzo opustila. To když se u nás zastavovali první návštěvníci a my jsme jim vysvětlovali, jak obrázky vznikají a že malování je hlavně tréning pro Ládíkovu psychomotoriku a jemnou motoriku. Většinou nás opouštěli s přáním ůspěchu v našem počínání, které má za cíl zlepšení Ládíkova zdraví. Trochu nás trápilo počasí; v sobotu úmorné vedro a neděli přeháňky. Co fungovalo perfektně, byli pořadatelé a součinost s naším dvorkařem, panem Jungmannem. Pořadatelům i našemu dvorkaři moc děkujeme, stejně jako návštěvníkům naší malé expozice.

Následují fotografie jsme pořídili v naší expozici a zcela dole na této stránce jsou připojeny obrázky, které se u nás návštěvníkům nejvíc líbily. 

 

 

20. května 2017, Žehrovický Kalspotkros 

V sobotu, 20. května, se uskutečnil běh Žehrovický Kalspotkros. V takřka optimálním počasí běželi sportovci po více než šest kilometrů dlouhé trati, která vedla pěkným okolím obce Kamenné Žehrovice. Desítky dětí před hlavním závodem běhaly na tratích vytyčených na fotbalovém hřišti SK Kamenné Žehrovice.

My děkujeme Maraton klubu Kladno, který akci pořádal, za to, že z vybraného startovného věnoval Ládíkovi 3 000 Kč na úhradu léčebně rehabilitačního pobytu v Sanatoriích Klimkovice, kam nastoupí na měsíční pobyt v září letošního roku. 

 

 

 

4. května až 1. června 2017, čtyřtýdenní léčebně rehabilitační pobyt v

sanatoriích Klimkovice

připravuje se

 

7. dubna 2017, návštěva Základní školy v Kamenných Žehrovicích

 

Základní škola v Kamenných Žehrovicích www.zszehrovice.cz

Ve čtvrtek 7. dubna jsme navštívili ZŠ v Kamenných Žehrovicích. Pedagogové a žáci školy se dozvěděli o našem Ládíkovi a o jeho postižení, a rozhodli se pomoci mu. Paní zástupkyně ředitele nás uvedla do učebny, ve které zasedal parlament školy. Každý člen parlamentu nám o sobě řekl pár slov a my jsme zas žáky informovali o Ládíkově postižení, co má Ládík rád a jak bojujeme s obrnou. Děti zhotovily pro Ládíka pěkné dárky. Moc jim za ně děkujeme. Dozvěděli jsme se, že na 15.6. 2017 žáci školy připraví „Odpoledne pro Ládíka“. Nakonec nás děti provedly přízemím školy a navštívili jsme s nimi také jednu z učeben.

Na odpoledne pro Ládíka se moc těšíme. Děkujeme dětem i pedagogům za vůli pomoci našemu synovi i za pozvání do jejich školy.

 

Dárky od dětí z Kamenných Žehrovic. Obrázky jsme umístili také na stránky www.ladikmaluje.cz do sekce Galerie - namalovali pro Ládíka

 

 Ládík se spolu s rodiči zúčastnil zasedání parlamentu školy

 

Pravé přední křídlo parlamentu školy

 

Ládík trochu narušil vyučování v jedné z učeben... setkání s žáčky bylo moc milé

 

 

 

15. října 2016, spustili jsme stránky www.ladikmaluje.cz

 

Ládík maluje ve vertikalizačním stojanu
 


V nových stránkách www.ladikmaluje.cz se návštěvníci dozvědí základní informace o arteterapii, jak Ládík maluje a kde už visí jeho obrázky. Dále jak připravujeme knihu Malujeme s Ládíkem. K dispozici jsou ukázky obrázků, které maloval Ládík sám nebo s tatínkem.

 

26. února 2016, setkání s představiteli Bazaar Charity v kavárně Mezi Řádky

Dne 26.2. 2016  se Ládík a jeho rodiče setkali s paní Barbarou Nesvadbovou, spisovatelkou a šéfredaktorkou časopisu Harper’s Bazaar, zakladatelkou Bazaar Charity a s paní Kateřinou Fitaiare, členkou správní rady Bazaar Charity. V příjemném prostředí kavárny Mezi Řádky Ládík předal do rukou paní  Nesvadbové malý dárek – prstovými barvami vlastnotučně namalovaný obrázek, poděkování Bazaaru Charity za významný finanční dar, který mu spolu s příspěvky od dalších sponzorů v květnu tohoto roku umožní účast v specializovaném léčebně rehabilitačním programu Reha-Basic v Sanatoriích Klimkovice.

Děkujeme

Paní Barbara Nesvadbová s obrázkem od Ládíka

 

11. listopadu 2015, návštěva nového pracoviště Rané péče Diakonie Stodůlky

V podvečer 11. listopadu jsme se s Ládíkem vypravili do Barrandova, abychom navštívili nové pracoviště Rané péče Diakonie Stodůlky. Kromě toho, že jsme se chtěli pozdravit s poradkyněmi, se kterými jsme se naposledy viděli na letním pobytu s Ranou péčí v Lučkovicích, zajímalo nás také, jak to na té jejich nové základně vlastně vypadá. A vypadá to tam opravdu moc dobře. Poradkyně nyní mají více místa pro přípravu na práci s klienty a spokojené jsou jistě také hračky a pomůcky, zapůjčované klientům. Dříve, namačkané jak sardinky, nyní si při čekání na své dočasné uživatele poživačně lebedí v nových prostorných policích.

Připojujeme několik obrázků z naší návštěvy nového zázemí Rané péče v Praze Barrandově.

Kromě toho, že pracovnicím Rané péče gratulujeme k získání opravdu příjemného, prostorného a reprezentativního zázemí pro jejich činnost, chtěli bychom jim také při té příležitosti popřát mnoho úspěchů a uspokojení při jejich nelehké a pro rodiče a děti, kterým pomáhají, tak významné práci. 

Ládíkovi rodiče

Informace o Rané péči Diakonie Stodůlky 

 

   Mezi hračkami a pomůckami pro postižené děti s paní Mgr. Pavlou Těhníkovou

 

Ládík si rád prohlíží knížky; zde s poradkyní slečnou Mgr. Evou Ciencialovou

 

Naše slečna poradkyně a my

 

A na tu novou základnu jsme si nakonec ťukli dětským šampáněm...