Dny s českými paralympioniky a hendikepovanými - Žáci pomáhají Ládíkovi Jermanovi

Akce se uskutečnila dne 18.6. 2018 v areálu Základní školy a Mateřské školy Kladno, Jiráskova 457 (mapa) více informací o škole zde. Program akce  byl zaměřen na prevenci úrazů, prohloubení sociálního cítění žáků a jejich seznámení s životem lidí s handicapem. Hendikepované spoluobčany zastupovali aktivní a úspěšní lidé, kteří přes svoje postižení vedou plnohodnotný život a nalézají v něm prostor pro pomoc druhým. 

Společnost Černí koně z.s. (více informací zde) připravila tři stacionární handbiky, vybavené počítadly ujeté vzdálenosti. Na nich si žáci školy mohli vyzkoušet ruční pohon tohoto sportovního náčiní a pomoci při tom našemu Ládíkovi opatřit prostředky na překonávání následků postižení dětskou mozkovou obrnou. A protože se děti činily, podařilo se jim najet na těchto strojích 187 km, z nichž každý ujetý kilometr sponzoři akce (firmy  Mironet, Darvis, Aletria, AH Systems, Tepo a Statutární město Kladno), ohodnotili částkou 100 korun, což v součtu (a zaokrouhlení) dalo dohromady krásných 20 000,- Kč, které budou použity na Ládíkovu léčbu.

Děkujeme Všem pedadagogům a pracovníkům školy, zejména panu Mgr. Petrovi Novákovi, řediteli školy, dále žákům školy, kteří se na handbicích pořádně zapotili, hostům i štědrým sponzorům za krásný dar pro Ládíka, který může přispět k hlavnímu cíli našeho snažení, dosažení co nejvyššího stupně soběstačnosti našeho syna. 

                                                                                                                                             Rodiče Ladislava Jermana

 

  

Za povzbuzování moderátora rádia Relax Jana Lukavského žáci "jedou" na handbiku. Na monitorech ubíhá silnice a závodníci na nich vidí i svoji pozici v peletonu. Dokonalý trenažér...

 

 

Žáci si také mohli vyzkoušet brýle simulující ovlivnění návykovými látkami.

 

Pan Tomáš Pouch, předseda společnosti ČERNÍ KONĚ, z.s.

 

Pan Petr Stiller - umělecký fotograf na vozíku, hraje rugby na vozíku a plave, více informací zde.

 

Žáci si mohli vyzkoušet rugby na vozíku. Bojovali se zápálem a šlo jim to...

 

 

Ládík se na stanovišti zkrášlování obličejů podrobil přeměně na tygra sibiřského. Obličeje žáků zkrášlovaly paní Karolína Dadejíková (Černí koně) - obrázek výše a paní Alena Paulišová (pedagog z hostitelské školy) - obrázek níže.

 

Pro žáky a hosty jsme připravili malou prezentaci obrázků, které jsme s Ládíkem namalovali v rámci arteterapie.

 

Paní Dadejíková a pan Zach s Ládíkem a jeho obrázky. Pan Martin Zach v roce 2009 zvítězil v desátém ročníku prestižní soutěže Muž roku. Životopis pana Zacha zde.

 

 

Pod dohledem pana Zacha si mohli žáci vyzkoušet hod kuželkou. 

 

Pan Ing. Radek Procházka - mistr Evropy v boccie, stříbrný z paralympidy v Londýně a bronzový z paralympiády v Pekingu odpovídá na dotazy žáků školy. Více informací zde Pan Procházka byl spoluorganizátor akce, děkujeme.

 

Na závěr ještě skupinové fotky. Zcela vpravo na spodní fotografii je ředitel školy, pan magistr Petr Novák.

Se souhlasem vedení školy jsme použili několik fotografií z galerie na webových stránkách školy  www.zsmsjiraskova.cz/zs/fotogalerie/60/ (zde)