DinoPark Ostrava

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani. To je reklamní slogan, který nelže. Je to pěkně velká dlaň, 35 ha a na ní 30 scén se 70 velmi realisticky zpracovanými modely druhohorních zvířat v životní velikosti, vše 13 km od centra Ostravy. 4D kino, prezentace artefaktů z období starohor, prvohor a druhohor, skutečných nálezů na území České republiky.

Upozornění pro vozíčkáře – v areálu se setkáte se stoupáním, které Vám asi bude muset pomoci zdolat doprovod.

DinoPark je v zimním období uzavřený.

Kdybychom měli hodnotit hvězdičkami, pak plný počet a jedna navíc.

Otevírací doba, cena vstupenek a informace o dalších DinoParcích v ČR jsou na www.dinopark.cz

 

 

 

 

Vánoční dvůr Dobrovíz

Naši známí nás upozornili na zajímavé místo, které se určitě vyplatí navštívit v době adventu, ale i mimo něj. Vánoční dvůr Dobrovíz nabízí zajímavé zastavení v době předvánočního shonu v prostředí prostoupeném duchem Vánoc podtrženým nádhernými ukázkami vánočního osvětlení. Informace o akcích, jak jsou během roku pořádány, najdete na www.vanocnidvur.cz.

V době naší návštěvy nebyl výstavní a prodejní prostor v horním patře objektu přístupný pro vozíčkáře. Přesto jsme cesty do Dobrovíze nelitovali. Krásně osvětlený dvůr se líbil nám i Ládíkovi.

Obec Dobrovíz se nachází blízko západního okraje Prahy mezi dálnicemi D6 a D7, z Prahy Řep se tam autem dostanete za 10 minut.